PRIMAVERA Obroża na pchły i kleszcze polecana przez lekarza weterynarii
Karta Dużej rodzinyRabat 5%!
Twisto - Zapłać za 21 dni...albo kiedy chcesz
Szybka wysyłkaNawet w 24 godziny!
Less and zero wasteDbajmy o przyrodę wokół Nas

Bezpłatne odrobaczenie psów w Gminie Nasielsk dla zwierząt bezdomnych

Odrobacz bezdomniaka - Akcja na terenie gminy Nasielsk

* Akcja bezpłatnego odrobaczania psów na terenie Gminy Nasielsk.

Regulamin:

Akcja bezpłatnego odrobaczania psów zostanie przeprowadzona nieodpłatnie na terenie Gminy Nasielsk przy współudziale Stowarzyszenia na rzecz Ochrony Zwierząt w Nasielsku oraz patronacie firmy farmaceutycznej Orion Pharma, która dostarczyła produkty na odrobaczanie dla Psa.

Odrobaczanie psów będzie się odbywało pod okiem lekarza weterynarii.

Bezpłatnemu odrobaczeniu będą podlegały bezdomne psy z terenu Gminy Nasielsk, które to następnie trafią do domu tymczasowego. Rejestracja psów w programie "Akcja bezpłatnego odrobaczenia psów" odbywa się w Stowarzyszeniu na rzecz Ochrony Zwierząt w Nasielsku.  

Więcej informacji o akcji można uzyskać u Pani technik weterynarii Aldony Sucharzewskiej lub na stronie Stowarzyszenia na rzecz Ochrony Zwierząt w Nasielsku.

Dlaczego odrobaczanie naszych czworonożnych przyjaciół jest tak ważne?

Robale, czyli pasożyty wewnętrzne

Pasożyty wewnętrzne są częstym problemem psów i kotów.

Spotykamy u tych zwierząt zarówno robaki płaskie - tasiemce, jak i robaki obłe - glisty. Zdarza się też, że przyczyną uporczywych biegunek i wychudzenia jest pierwotniak Giardia intestinalis (zwany też Lamblia intestinalis).

Psy i koty powinny być odrobaczane raz na 3-4 miesiące. Należy pamiętać szczególnie o odrobaczeniu zwierzaka przed planowanym szczepieniem (zazwyczaj na tydzień przed). Jeśli mamy w domu kilka psów czy kotów trzeba pamiętać, aby odrobaczać wszystkie zwierzaki jednocześnie, po to by jedno, jeszcze nie odrobaczone, nie stało się źródłem zakażenia dla drugiego, odrobaczonego. W przypadku, gdy nasi podopieczni mają pchły lub mają styczność z zapchlonymi zwierzętami należy jednocześnie stosować profilaktykę przeciwpchelną (krople na kark, obróżki) ponieważ pchły są żywicielami pośrednimi tasiemca psiego (Dipylidium caninum). Wbrew nazwie tasiemiec ten jest także pasożytem kotów.

Osobną kwestią są ciężarne suki i kotki, które powinno się odrobaczyć na 2 tygodnie przed porodem, by uchronić ich potomstwo przez zarażeniem glistnicą - zarażenie następuje drogą śródmaciczną pod koniec ciąży (u glisty psiej - Toxocara canis) i drogą laktogenną, gdy maluchy są karmione przez matkę (zarówno u glisty psiej, jak i kociej - Toxocara cati). Potomstwo możemy odrobaczać już w 2-gim tygodniu życia. Dbanie o profilaktykę przecipasożytniczą jest ważne nie tylko z punktu widzenia zdrowia naszych podopiecznych, ale także ludzi, bo parazytozy te są zoonozami, tzn. że człowiek może się nimi zarazić od zwierzęcia.

Ryzyko przeniesienia pasożyta na człowieka

Przeniesienie się pasożyta ze zwierzęcia na człowieka jest problemem, o którym się nie mówi. Jeżeli lekarz weterynarii stwierdzi, że nasz pies posiada robaki, powinniśmy bezwzględnie stosować się do zasad higieny. Pasożyty odzwierzęce często przenoszą się na nasze dzieci.

Pierwszym krokiem do eliminacji zagrożenia dla właściciela jest odrobaczenie psa. 

  • Co na odrobaczenie psa?
  • Jaki preparat stosować?

Regularne odrobaczanie psa to jeden z podstawowych zabiegów, jakie powinno się wykonywać, by pupil był zdrowy.

Preparaty na odrobaczenie można podzielić na dwie grupy:

  • Leki na odrobaczenie psa dostępne u lekarza weterynarii.
  • Preparaty na odrobaczanie psów dostępne bez recepty. 

Pamiętaj!

Wielu z Nas zapomina, że walka z wewnętrznymi pasożytami nie stanowi obrony kompleksowej. Równie istotna jest walka z pasożytami zewnętrznymi: pchłami, kleszczami i wszami. 

 

>
Zaufane Opinie IdoSell
4.79 / 5.00 488 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-15
Musiałam upomnieć się o przysłanie opłaconego zakupu.
2023-05-16
Obsługa sprawna, zamówiony towar dotarł szybciej niż się spodziewałam
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel