PRIMAVERA Obroża na pchły i kleszcze polecana przez lekarza weterynarii
Karta Dużej rodzinyRabat 5%!
Twisto - Zapłać za 21 dni...albo kiedy chcesz
Szybka wysyłkaNawet w 24 godziny!
Less and zero wasteDbajmy o przyrodę wokół Nas

Na co należy zwrócić uwagę, wybierając imiona dla psów?

2021-05-14
Na co należy zwrócić uwagę, wybierając imiona dla psów?

Co zrobić, aby dobrze wybrać imię dla psa?

Polskie, anglojęzyczne, popularne lub bardzo oryginalne – imiona dla psów zaskakują, rozbawiają, a czasami pozostają na długo w pamięci. Niekiedy właściciele czworonogów chcą za wszelką cenę nazwać swojego pupila inaczej niż pozostali. Natomiast w jeszcze innych przypadkach nadają oni imiona zarezerwowane dla ludzi. Mimo że dla psa nie ma większego znaczenia, w jaki sposób będziesz się do niego zwracać, to dla Ciebie samego i Twojego otoczenia jest to bardzo ważne. Dlatego nie wybieraj imienia, które mogłoby się źle kojarzyć lub kogoś obrazić.

Będziesz je wypowiadać głośno i często w przestrzeni publicznej, w związku tym zadbaj, aby nikomu nie sprawiało ono przykrości. Oprócz tego – jeśli nawet bardzo chcesz dać pupilowi ludzkie imię, to raczej znajdź dla niego alternatywę. W przeciwnym razie możesz narazić się na kłopotliwe sytuacje – zwłaszcza jeśli właśnie jesteś z czworonogiem w towarzystwie.

Wybierz krótkie i dźwięczne imię

Wypowiadanie długiego, kilkusylabowego wyrazu, aby zawołać psa, jest trudne i zajmuje nieco czasu. Dlatego imiona dla czworonogów powinny być dosyć krótkie. Sprawdzają się zwłaszcza te złożone z dwóch sylab. Aby pupil lepiej reagował na Twoje wołanie, postaraj się również wybrać imię z głoską dźwięczną, czyli na przykład z b, r, g, d.

Wykaż się kreatywnością

Nazywanie psów rządzi się tymi samymi prawami, jak wybór imion dla dzieci – ogromny wpływ ma na to moda. Jednak nie warto kierować się wyłącznie obowiązującymi trendami. W ten sposób będąc na wybiegu czy na zwykłym spacerze i wydając swojemu pupilowi komendę, zwrócisz uwagę innych czworonogów. Z tego powodu zaleca się, aby imię było krótkie, a jednocześnie nietypowe.

Imiona dla psów to imiona na całe życie

Szczenię może być niesforne, puszyste, kudłate – jednak gdy pies dorośnie, zwykle wygląda i zachowuje się zupełnie inaczej. Dotyczy to zwłaszcza ras, których przedstawiciele wyróżniają się pokaźnymi rozmiarami. Nadanie imienia od cechy wyglądu z okresu szczenięcego może przynieść komiczny efekt.

Co prawda pies może zostać nazwany nowym imieniem, ale należy tego unikać. Zwierzakowi nie zawsze łatwo przychodzi przyzwyczajenie się do innego sposobu zwracania się do niego i wymaga to czasu.

Jeśli w twoim domu pojawił się właśnie rasowy, pochodzący z hodowli szczeniak, to ma on już swoje dokumenty. Na pewno widnieje w nich jego rodowe imię. W przypadku, gdy jest ono długie lub gdy po prostu ci się nie podoba, możesz zacząć zwracać się do psa inaczej. Imię nadawane w hodowli będzie używane na przykład podczas pokazów czy zawodów – jeśli zdecydujesz się, aby twój czworonóg w nich uczestniczył.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pokaż więcej wpisów z Maj 2021
Zaufane Opinie IdoSell
4.79 / 5.00 487 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-06-14
Przesyłka dotarła ekspresowo i bez szwanku. Bardzo polecam!
2023-05-11
Wszystko super. Dziekuje.
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel