PSY: zdrowie
PSY: zdrowie
Najważniejsze zasady opieki nad psem w czasie upałów
Upały dają się we znaki nie tylko ludziom. Także psom doskwiera ukrop, zbyt wysoka temperatura i nieustannie grzejące słońce. Dlatego, mimo że lato to idealna pora roku na długie spacery z psem, to trzeba zadbać, aby pogoda nie była dla niego dokuczliwa. W tym celu warto zarówno stosować się do kilku prostych zasad, jak i postawić na akcesoria ułatwiające opiekę nad pupilem w okresie upałów.
Jakie preparaty na kleszcze dla psa są najskuteczniejsze?
Ciepłe, słoneczne dni kuszą do tego, aby spacerować ze swoim pupilem na łonie przyrody. Jednak w lasach, na łąkach, a nawet w miejskich parkach na czworonogi czyha niebezpieczeństwo – kleszcze. Te małe pajęczaki opadają na psią sierść, a następnie wędrują ku skórze i wgryzają się w nią. Skutki żerowania kleszcza w organizmie psa mogą być bardzo poważne – podpowiadamy, co robić, aby chronić czworonożnych przyjaciół przed ugryzieniem!
Przewlekłe biegunki u psa – przyczyny i leczenie
Biegunka u psa może być efektem zwykłego zatrucia pokarmowego, ale też objawem poważnej choroby. Szczególnie niebezpieczna jest dla szczeniaków i psów w podeszłym wieku, w skrajnych przypadkach prowadzi nawet do ich śmierci. Jak rozpoznać, czy rozwolnienie u pupila wymaga interwencji lekarza? I jak leczyć chorego psa?
Dysplazja stawów u psa – objawy, diagnostyka i rokowania
Dysplazja stawów u psa to problem ortopedyczny obejmujący głównie stawy biodrowy i łokciowy. Najczęściej schorzenie występuje u psów dużych i olbrzymich ras, ale nie oznacza to, że opiekun małego psa może zaniedbać badania i profilaktykę, w tym odpowiednie suplementy na stawy dla psa.
Alergia u psa – przyczyny, objawy i leczenie
Pies ciągle się drapie? Niewykluczone, że cierpi z powodu alergii pokarmowej. Pomóc mu może zmiana diety, której celem jest wyeliminowanie alergenu i hipoalergiczna karma weterynaryjna. Nie zawiera ona składników uważanych za najczęstsze przyczyny uczulenia oraz substancji chemicznych.
Kiedy pies nie chce jeść – z czego to wynika?
Psy nie należą do zwierząt szczególnie wybrednych, jeśli chodzi o ich karmienie. Zwykle chętnie zjadają to, co znajdzie się w ich misce. Oczywiście, zdarzają się takie osobniki, które pokazują swój charakter. Jeśli Twój pies nagle zmienił swoje zachowanie i nie chce jeść, mogą doskwierać mu pewne problemy. Z jakich powodów zwierzęta tracą apetyt?