Blog - wszystko o psach i kotach
Przewlekłe biegunki u psa – przyczyny i leczenie
Biegunka u psa może być efektem zwykłego zatrucia pokarmowego, ale też objawem poważnej choroby. Szczególnie niebezpieczna jest dla szczeniaków i psów w podeszłym wieku, w skrajnych przypadkach prowadzi nawet do ich śmierci. Jak rozpoznać, czy rozwolnienie u pupila wymaga interwencji lekarza? I jak leczyć chorego psa?
Jak nauczyć psa czystości? Poznaj zasady
Pies w domu i czyste podłogi? Można mieć jedno i drugie, choć osiągnięcie celu wymaga nieco wysiłku. Podstawowe zasady to konsekwencja, cierpliwość, pozytywne wzmacnianie oraz… gotowość do częstych spacerów. Pomóc mogą też akcesoria, m.in. maty treningowe.
Dysplazja stawów u psa – objawy, diagnostyka i rokowania
Dysplazja stawów u psa to problem ortopedyczny obejmujący głównie stawy biodrowy i łokciowy. Najczęściej schorzenie występuje u psów dużych i olbrzymich ras, ale nie oznacza to, że opiekun małego psa może zaniedbać badania i profilaktykę, w tym odpowiednie suplementy na stawy dla psa.
Alergia u psa – przyczyny, objawy i leczenie
Pies ciągle się drapie? Niewykluczone, że cierpi z powodu alergii pokarmowej. Pomóc mu może zmiana diety, której celem jest wyeliminowanie alergenu i hipoalergiczna karma weterynaryjna. Nie zawiera ona składników uważanych za najczęstsze przyczyny uczulenia oraz substancji chemicznych.
Karma weterynaryjna i bytowa – czym się różnią?
Odpowiednie – czyli zgodne z potrzebami gatunkowymi – żywienie psa czy kota należy do podstawowych obowiązków opiekuna. Dieta to istotna „część składowa” zdrowia – na tę codzienną składa się karma bytowa. Gdy jednak pupil zachoruje, może potrzebować innej karmy.
Czym karmić kota? Zasady prawidłowego żywienia
Aby kot był zdrowy, miał dobrą kondycję i prawidłową wagę, należy m.in. odpowiednio go karmić. Każdy opiekun powinien poznać podstawowe zasady żywienia kotów – to istotne nie tylko dla rozwoju fizycznego i stanu zdrowia, ale i dla kondycji psychicznej mruczka.