PRIMAVERA Obroża na pchły i kleszcze polecana przez lekarza weterynarii
Karta Dużej rodzinyRabat 5%!
Twisto - Zapłać za 21 dni...albo kiedy chcesz
Szybka wysyłkaNawet w 24 godziny!
Less and zero wasteDbajmy o przyrodę wokół Nas

Najważniejsze zasady opieki nad psem w czasie upałów

2021-07-07
Najważniejsze zasady opieki nad psem w czasie upałów

Jak pies radzi sobie z letnim skwarem?

Czworonogi mają skuteczny system regulacji ciepłoty ciała. Mimo że się nie pocą, to chłodzą organizm poprzez dyszenie i ziajanie. Jednak podczas gorących, letnich dni psy potrzebują wsparcia człowieka.

Sierść chroni zwierzęta przed utratą ciepła, a tym samym uniemożliwia jego odprowadzanie na zewnątrz. Grozi to – podczas największych upałów – udarem cieplnym. Oprócz tego pupil, któremu jest za gorąco, może być ospały i apatyczny. Niektóre osobniki zaczynają się też źle zachowywać i stają się agresywne.

Wysokie temperatury nie muszą zagrażać ani samopoczuciu, ani zdrowiu psa – właściciele czworonogów mogą sięgnąć po praktyczne gadżety, ale powinni też szczególnie zadbać o komfort futrzaka.

Miska z wodą – w domu, w ogrodzie i na spacerze

Pies w czasie upałów powinien mieć zawsze dostęp do świeżej, czystej i chłodnej wody. W okresie letnim trzeba ją także często wymieniać, gdyż wysokie temperatury sprzyjają temu, że mogą pojawić się w niej zanieczyszczenia oraz bakterie.

Miska z wodą powinna stać w cieniu, tak aby nie nagrzewały jej promienie słońca. Trzeba także pamiętać o tym, aby brać ją na nawet na krótkie spacery z psem. Regularne podawanie wody uchroni pupila przed przegrzaniem.

Spacery w czasie upałów

Podczas najgorętszych dni należy unikać spacerowania z psem w godzinach południowych. Zdecydowanie lepiej wychodzić z nim z domu wczesnym rankiem lub wieczorem. Jeżeli temperatury są naprawdę wysokie, należy także nieco ograniczyć zabawy z pupilem. Rzucanie patyka, piłki powinno być przeplatane wypoczynkiem w cieniu oraz podawaniem wody. W innym razie zabawa będzie tylko pozornie przyjemna dla czworonoga.

Gadżety chłodzące dla psa

Latem może być gorąco nie tylko na zewnątrz, ale też w domu, w samochodzie i w psiej budzie. Aby zapewnić zwierzakowi miły chłód, można wykorzystać do tego akcesoria chłodzące.

Takie właściwości mogą mieć między innymi legowiska dla pupili. Mata chłodząca to posłanie, wewnątrz którego znajduje się specjalny czynniki aktywowany pod wpływem ciężaru psa. Kiedy czworonóg położy się na niej, zmienia ona swoją temperaturę, staje się chłodna, dzięki czemu przynosi pupilowi ulgę w czasie upalnej pogody. Taki gadżet można zabierać ze sobą wszędzie – na wakacje, na łono przyrody, a nawet stworzyć przy jego pomocy posłanie w aucie.

Zabawy w wodzie

Zdecydowana większość psów uwielbia kąpiele w basenie, jeziorze i chętnie przynosi piłkę rzuconą do wody. Taka forma aktywności może być też sposobem na ochłodzenie. Zwierzaki uwielbiają również zabawy z wężem ogrodowym – warto wykorzystać ten fakt, aby pies mimo skwaru, cieszył się dobrym samopoczuciem.

 

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2021
Zaufane Opinie IdoSell
4.79 / 5.00 488 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-05-16
Obsługa sprawna, zamówiony towar dotarł szybciej niż się spodziewałam
2023-05-15
Wszystko w porządku.Polecam
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel